top of page

Grafický workshop - suchá jehla

cena kurzu

1600 Kč

Chtěli byste si vyzkoušet klasické grafické techniky? Suchá jehla je jednou z nejtradičnějších! Přijďte si osvojit tuto překrásnou hlubotiskovou techniku, naučit se pracovat s grafickými barvami a grafickou jehlou.

Co vás čeká? Připravit si kovovou destičku - ano, provedeme vás procesem od úplného začátku - naučíte se, jak si kovovou destičku připravit k další práci. Následně vyryjete vlastní motiv a pak budeme společnými silami tisknout. Naučíte se, jak správně zatřít barvu, jak připravit vhodný papír...
Vlastní grafiku si vytisknete v nákladu cca 5 ks.
Dozvíte se také něco o historii této grafické techniky v malé prezentaci.

Lektor: MgA. Martin Novotný
Martin vystudoval obor Ilustrace a grafika u prof. Mikoláše Axmanna na Fakultě Umění a Designu v Plzni, během studia pak nakoukl na nějaký čas, jak se vaří grafika na Akademii výtvarných umění v polském Krakově. Na Fakultě Umění v Plzni byl asistentem v ateliéru Kniha a tvarování papíru, vedl grafickou dílnu v DEPU2015, různé otisky pak za sebou nechává leckde. Svůj čas pak vkládá mezi nejrůznější techniky grafické od kamenotisku ke dřevořezu a kresbě.

Kdy: 25. května 2024
10.00 - cca 16.00

Cena: 1600 Kč
​Veškerý materiál je v ceně kurzu.

Rezervace bude platná po zaplacení kurzu. Při zrušení rezervace méně než 5 dní před konáním kurzu, si účtujeme storno poplatek 50 % částky kurzu.

Obsazenost kurzu: 5-6 osob
Minimum účastníků k zahájení kurzu: 5

bottom of page