top of page

Kurz akvarelové malby - OBSAZENO

cena kurzu

4500 Kč

Pojďte nahlédnout do tajů této poměrně těžké, ale krásné techniky. Akvarelové skici sloužily již starým mistrům k zachycení reality lidských modelů, právě díky své svěžesti a časové nenáročnosti. Akvarel, i přes svou typickou nahodilost a uvolněnost, má svoje pravidla. V našem kurzu si vyzkoušíme různé techniky akvarelové malby, malbu do suchého i mokrého podkladu, naučíme se pracovat s akvarelem ve vrstvách, ale také technikou a la prima, osvojíme si základy míchání barev a jednoduchého skicování před malbou. Motivy pro naši malbu budeme hledat v každodenních předmětech, figuře, zátiší a krajině.
​Kurz je vhodný pro všechny, kdo by se chtěli této krásné technice naučit. Není třeba mít nějaké předchozí zkušenosti. Kurz je jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Věříme, že také vzájemné setkávání účastníků s odlišnou úrovní pokročilosti v malbě může být obohacující a inspirativní. V kurzu je vždy malý počet účastníků, lektor má prostor se věnovat každému dle jeho potřeb a požadavků.
Naučit se technice akvarelové malby vyžaduje čas a trpělivost, stejně jako u jiných klasických výtvarných technik. V našem kurzu si osvojíte všechny potřebné základy, které můžete dále aplikovat ve své další výtvarné činnosti.
V podzimním a jarním čase probíhají lekce akvarelové malby také v prostředí města, přímo venku nám bude nejlepším motivem to, co vidíme. V celém kurzu pracujeme především podle reálných (živých) motivů. Sedí nám skutečný model, krajinu malujeme v plenéru a zátiší podle skutečných předmětů.
Kurz má 10 lekcí, ale plynule na něj naváže další kurz (v průběhu jednoho školního roku lze absolvovat 30 lekcí).
Příjemná a přátelská atmosféra při výuce je pro nás důležitá. Při lekcích si u nás můžete dát sklenku vína nebo čaj.

Kdy: pondělí 19.00 - 21.30
Cyklus I. - 2. 10. – 11. 12. 2023 (10 lekcí)
Cyklus II. - 8. 1. - 18. 3. 2024 (10 lekcí, neproběhne 11. 3.)
Cyklus III. - 15. 4. - 17. 6. 2024 (10 lekcí)

Cena kurzu: 450 Kč/ lekce, platí se 10 lekcí.
Lze absolvovat jednotlivé cykly.
Zameškané lekce nenahrazujeme.
V ceně kurzu je akvarelový papír Fabriano. Barvy a štětec je dobré mít vlastní, ale máme je též k dispozici v ateliéru k zapůjčení.

Lektor: Mgr. David Kadlec
​Je absolventem SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově (obor Užitá malba a nové technologie) a katedry výtvarné výchovy na PF JU v Českých Budějovicích, kde získal bakalářský a magisterský titul v oboru Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání. V současné době externě studuje na Univerzitě v Olomouci na katedře výtvarné výchovy a zároveň vyučuje na ZŠ Dobrá Voda u Českých Budějovic. Spolupracuje s Vosr v Písku a ve svém volném čase se rád věnuje kresbě a malbě.

Minimum účastníků pro zahájení kurzu: 6

bottom of page