top of page

Příměstské tábory jsou za námi..

V červenci v Objevu proběhlo několik výtvarných příměstských táborů a my bychom se s vámi o naše zážitky rádi podělili.


Lektorky Nikča a Verča v prvním červencovém týdnu dětem připravily úkoly inspirované probíhající výstavou nábytku značky Jitona ve Wortnerově domě. Z dětí se na několik dní stali designéři a pod jejich rukama vzniklo mnoho zajímavých návrhů interiéru a nábytku. Pracovali s prostorovými objekty, malovali, kreslili i animovali. Výstava Tvary, barvy, pohodlí stále probíhá, určitě doporučujeme k návštěvě.

Lektoři David, Verča a Dobruška připravili pro starší děti příměstského tábora v druhém červencovém týdnu spoustu úkolů, které měly budoucí studenty výtvarných oborů provést experimentální i klasickou formou technikami kresebnými i malířskými. Velkou inspirací jim byla také výstava Christiane Löhr v českobudějovickém Domě umění, která přirozeně nabídla možnost vyzkoušet také prostorové objekty z přírodních materiálů. Završením příměstského tábora byla pečlivě připravená výstava s vernisáží, kterou si návštěvníci i studenti moc užili.

Třetí týden se nesl v duchu fotografie. Experimentů rozhodně nebylo málo. Bohužel ve městě umístěné camery obscury (papírové krabičky s uvnitř umístěným fotopapírem) až na nějaké vyjímky nepřežily zvědavce a náhodné ničitele, ale další pokusy s analogovým fotoaparátem i digitální zrcadlovkou sklidily úspěch. Nejvíce mladé fotografy zřejmě překvapila klasická fotografie, kterou okusili na vlastní kůži při červeném světle v naší provizorní (ale skvělé) temné komoře.

No a poslední příměstský tábor? Objevitelské deníky mluví za vše. Děti v průběhu týdne prozkoumaly nejedno místo Českých Budějovic a s ním spojené slavné osobnosti. Seznámili se s Emou Destinnovou, navrhli pomník Josefu Hardtmuthovi a osobně je navštívil Vojtěch Lanna. Mnoho zážitků i krásných výtvarných prací mluví za vše a to platí o každém příměstském táboře.


Dětem přejeme, aby i školní rok byl plný krásných zážitků!


A já moc děkuji Nikči, Verči, Dobrušce, Anet, Julii, Verči a Davidovi za krásné vedení a pečlivou přípravu všech táborů! Jste skvělí a jsem moc ráda, že vás mám.


Markéta

bottom of page