top of page

Výtvarně - prožitkový plenér pro dospělé

cena kurzu

5800 / 7600 Kč

Zapomeňte na každodenní shon a zažijte s námi několik nezapomenutelných dní na výtvarně - prožitkovém plenéru v krásném a inspirativním prostředí REZI.DANCE Komařice!

Budeme společně kreslit a malovat, získávat výtvarné zkušenosti a prožitek z vlastní tvorby obklopeni nádhernou krajinou. Užijeme si aktivně strávený čas a možnost společné diskuze nad vzniklými pracemi.

Co nás čeká:
Uděláme si mini exkurz do dějin umění s důrazem na historii zobrazení západu slunce a oblohy. Bude následovat akrylová malba na motivy oblohy.
Povíme si co je fenomenologie místa a vydáme se na sběr přírodnin, které nám poslouží k frotáži a monochromní kresbě detailů.
Vytvoříme otisky krajiny, barevné fragmenty míst (výroba hliněných pastelů, testy nalezených jílů a nátisk do jednoduchých forem miskovitých tvarů).
Budeme se věnovat skicování a deníkovému záznamů krajiny (kompozice, plány, detaily a stylizace), využijeme techniku kresby uhlem, rudkou, pastelem.
Nezapomeneme ani na techniku akvarelu, zaexpirimentujeme si s různými podklady a inspirací nám budou struktury, charakter a pestrost okolní krajiny, která je plná překvapivě krásných zákoutí.

Lektoři:
Dominika Kunzová (* 1988)

Vizuální umělkyně slovenského původu. Studovala na Vysoké škole výtvarného umění a designu v Bratislavě. Věnuje se designérské, malířské a prostorové tvorbě. Pod značkou SEIN vytváří limitované kolekce v porcelánu a kamenině. Žije a působí v Českých Budějovicích. Od července 2022 připravuje ve svém ateliéru výtvarný program pro děti a dospělé. Vizí ateliéru je přinášet srozumitelná a poučná setkání s kvalitním uměním formou kurzů, výstav a workshopů s umělci lokální i zahraniční scény.

www.dominikakunzova.com
Ig: sein.dominikakunzovastudio

Irena Friess Staneva (* 1978)
je výtvarná umělkyně a lektorka. Vystudovala obor malířství na Akademii výtvarných umění v Praze. Zabývá se velkoformátovým akvarelem od roku 2004 kdy tento přístup nebyl tak běžný a známý. V její tvorbě jí zajímá lidská figura v různých situacích, zároveň ráda zkoumá hru světla a stínů v krajině, kdy se snaží zachytit jejich tajemnou pomíjivost a křehkou proměnlivost.

Ig: friessstaneva
https://www.artpit.com/cz/artist/irena-freissova-staneva

​Kateřina Dobroslava Drahošová (*1988)
pochází ze Šumavy. Vystudovala malbu na Fakultě umění v Ostravě v ateliéru profesora Ak.mal. Daniela Balabána. Ve své práci překračuje hranice od kresby, site specific instalací a objektů. ‘’ Ve své práci zaujímám polohu vypravěčky příběhů. Zajímá mne kresba v její „nejjednodušší podobě”, v níž jsou čára, plocha a struktura hlavními nástroji zobrazení. Jako sběratelka příběhů zobrazuji současná témata ve zkratkách a nápovědách. Pozorovateli nechávám prostor k výkladu a nenásilně jej nabádám k vnímání jemného a nenápadného rukopisu. Jemnost a křehkost jsou mým protestem proti ukřičenosti okolního světa - alternativou a modulací interakce mezi uměleckým dílem a divákem. "

https://www.katerinadobroslavadrahosova.com
Ig: katerina_dobroslava_drahosova

Kde se plenér koná:
REZI.DANCE je umělecký rezidenční dům sídlící na venkově v jedinečném prostředí jižních Čech, v srdci staré krajiny Doudlebska.
REZI.DANCE je otevřená umělcům všech oblastí, začínajícím i profesionálním, jednotlivcům i skupinám. Chce v umělcích probudit smysl pro zvědavost a snahu spojit se s tímto zvláštním místem jako součást osobní zkušenosti a uměleckého rozvoje.
„Žijeme tam, kde šumí hluboké bukové lesy, chladí tůně i rybníky a stále žijí keltská místa. Je to naše krajina. Je inspirativní, tajemná, dynamická i nespoutaná. Chceme sdílet tuto krajinu s těmi, kteří v sobě hledají nová místa k objevení a k umělecké inspiraci.“

Více o tomto místě si prohlédněte na jejích stránkách:
https://rezi.dance/o-nas/

Kdy:
čtvrtek 25. 7. - neděle 28. 7. 2024

Příjezd ve čtvrtek mezi 14 - 15 hod., program zahájíme v 15 hod. společnou odpolední kávou a koláčem, kdy si sdělíme detaily akce, seznámíme se a upřesníme společná očekávání.
Odjezd v neděli po obědě dle potřeby, strava bude ukončena obědem, odjet lze až večer. Ukončení bychom uzpůsobili dle Vašich představ a požadavků. V neděli dopoledne počítáme s vedednou lekcí a odpoledne lze využít ke společnému zhodnocení akce či samostatné práci v plenéru.

Cena:
5800 Kč (bez ubytování, s jídlem) / 7600 Kč (s ubytováním a jídlem)

Co je v ceně:
- celodenní strava od čtvrtečního odpoledne do nedělního odpoledne v hodnotě 1800 Kč.
- veškerý výtvarný materiál
- vedení 3 lektorek - 6 x 3 hodiny lekcí v plenéru, konzultace mimo vedené lekce
ubytování v hodnotě 1800 Kč je volitelné (dvoulůžkové pokoje, společná koupelna)

Nelze domluvit variantu bez stravy ani možnost navštívit jednotlivé dny. Požadujeme rezervovat celý plenér se stravou, bydlení je volitelné. Strava bude přizpůsobena Vašim případným požadavkům, je možná také varianta vegetarián/vegan.

Přihlášky přijímáme do 30. května!

bottom of page