top of page

Ilustrace - čáry máry - vyprávěj - OBSAZENO

cena kurzu

4500 Kč

Kurz komiksu a ilustrace pro děti od 7 let s výtvarnicí Kateřinou Dobroslavou Drahošovou.

Jaké příběhy v sobě nosíme ? Umíme je v dnešním rychlém světe vyprávět a sdílet s kamarády formou dialgu ? Jakou roli hraje v našem životě deníkový záznam?
V tomto ateliéru se zaměříme se na ilustraci a komix. Děti si vyzkouší, jakými technikami ilustrátoři pracují. Budeme zkomumat kresbu a malbu v různých podobách. Na programu bude práce s textem, s osobním příběhem a hravě jej uchopíme pomocí výtvarných technik- kresba, malba, koláž, frotáž.
Pojďme společně objevit skrytý talent. Vlastní fantazie a experiment budou naším hlavním průvodcem. Lektorka provede děti současnou scénu ilustrace a každou lekci nás bude doprovázet vybraná kniha od nejrůznějších autorů.

Kdy:
úterý 14.30 - 16.30
Cyklus I. - 3. 10. – 19. 12. 2023 (12 lekcí)
Cyklus II. - 9. 1. - 2. 4. 2024 (12 lekcí, neproběhne 12. 3.)
Cyklus III. - 9. 4. - 25. 6. 2024 (12 lekcí)

Cena kurzu: 4500 Kč / jeden cyklus
Zameškané lekce nenahrazujeme.

V ceně kurzu je veškerý výtvarný materiál.

Minimum dětí pro zahájení kurzu: 6
Maximální obsazenost skupiny - 8

Lektor: MgA. Kateřina Dobroslava Drahošová

Kateřina Dobroslava Drahošová (*1988) pochází ze Šumavy. Vystudovala malbu na Fakultě umění v Ostravě v ateliéru profesora Ak.mal. Daniela Balabána. Ve své práci překračuje hranice od kresby, site specific instalací a objektů. ‘’ Ve své práci zaujímám polohu vypravěčky příběhů. Zajímá mne kresba v její „nejjednodušší podobě”, v níž jsou čára, plocha a struktura hlavními nástroji zobrazení. Jako sběratelka příběhů zobrazuji současná témata ve zkratkách a nápovědách. Pozorovateli nechávám prostor k výkladu a nenásilně jej nabádám k vnímání jemného a nenápadného rukopisu. Jemnost a křehkost jsou mým protestem proti ukřičenosti okolního světa - alternativou a modulací interakce mezi uměleckým dílem a divákem. "

bottom of page