top of page

Objev abstrakci

cena kurzu

2500 Kč

Prozkoumejte s námi a na vlastní kůži si vyzkoušejte fenomén abstraktní malby. Náš jednodenní kurz chce účastníkům ukázat to, že abstrakce není jen cákanec na plátně, který by zvládl každý, ale že abstraktní tvorba má dlouhou historii a svůj vývoj s různými koncepty či filozofií tvorby. Jednotlivé aktivity Vás během celého dne provedou několika přístupy v abstrakci, kdy se prakticky zaměříme nejen na práci s barvou a stylizací, ale i s kompozicí nebo gestem.

Co vás čeká:
- seznámení s jednotlivými principy abstraktní malby
- seznámení s akrylovou barvou prostřednictvím malby Paula Klee
- abstrahování – proces zjednodušování, výtvarná aktivita inspirovaná obrazy Pieta Mondriana
- akční malba, inspirace Jackson Pollock
- vlastní malba na plátno formátu 50 x 70 cm

Lektor: David Kadlec
Je absolventem SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově (obor Užitá malba a nové technologie) a katedry výtvarné výchovy na PF JU v Českých Budějovicích, kde získal bakalářský a magisterský titul v oboru Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání. V současné době externě studuje na Univerzitě v Olomouci na katedře výtvarné výchovy a zároveň vyučuje na ZŠ Dobrá Voda u Českých Budějovic. Spolupracuje s Vyšší odbornou školou restaurátorskou v Písku a ve svém volném čase se rád věnuje kresbě a malbě.

Kdy: sobota 18. května 2023
čas: 9.00 12.00 13.00 - 17.00

Cena: 2500 Kč

Veškerý výtvarný materiál a didaktické listy jsou v ceně kurzu.
Minimum účastníků pro zahájení kurzu: 5
Obsazenost kurzu: 5 - 8 osob

Rezervace bude platná po zaplacení kurzu. Při zrušení rezervace méně než 5 dní před konáním kurzu, si účtujeme storno poplatek 50 % částky kurzu.

bottom of page