top of page

Kyanotypie I. (pro začátečníky) a kyanotypie II. - (pro pokročilé)

cena kurzu

1900 Kč

Věk: 12 +
kurz fotochemického modrotisku

Kyanotypie I.

Uhrančivá modrá barva se stane vaší nejoblíbenější. Vytvořte si koláž z připravených negativů nebo fotogram pomocí rostlin. Seznámíte se s celým procesem kyanotypie a domů si odnesete vlastní kousek umění.

Na workshopu pro vás bude vše nachystané. Můžete pracovat s naší sbírkou negativů nebo si vyberete z různých sušených květů, listů, kapradin a větviček. Můžete si vytvořit i vlastní fotografii, stačí zaslat digitální fotku na email v dostatečné kvalitě. Pošlete nám ji nejpozději 5 dní před workshopem.

Workshop je vhodný pro každého, kdo rád objevuje a zkouší nové věci.

Kyanotypie II.

V kurzu kyanotypie určenému pro již zkušené kyanotypisty se podíváme blíže na některé části základního procesu jako možnosti papírů i jiných materiálů nebo přípravu negativů, ale především se naučíme zcela nové techniky a možnosti fotochemického modrotisku. Nebojte, necháme si i chvilku času na opakování úplných základů :)

Na tomto kurzu se pokusíme prolomit limitace modrotisku a osvojit si techniky zesvětlování a tónování pomocí různých chemických i přírodních činidel. Jak tónuje borax nebo uhličitan draselný? Jaké odstíny umí vytvořit zelený čaj a jaké káva? Jak docílíme žluté kyanotypie? To všechno si na kurzu společně vyzkoušíme.

Tentokrát budeme pracovat a vybranými motivy negativů nebo předměty pro fotogramy a zároveň se posunete od základního papírového formátu ke složitějším, užitým předmětům jako skládací umělecké časopisy zine, překládané formáty a oboustranné tisky.

Během tónování budete hledat látky, které zbarví vaše kyanotypie tím požadovaným způsobem. Zkusíte si maskování během tónovacího procesu, abyste dosáhli vícebarevných tisků. Budeme pracovat s textem a formátováním, zkrátka si zkusíte vytvořit komplexní dílo nebo sérii výtisků a vaší vlastní myšlenkou.
Počet výsledních děl se odvíjí od zaplněnosti kurzu a složitosti díla. Každý účastník stihne vytvořit 1 až 3 tónované kyanotypie.

Celým procesem vás provede Antonín Srp z Weird Visuals, který se technice věnuje již pátým rokem a kyanotypii si s ním zkusili už desítky zájemců.
https://www.instagram.com/weirdvisuals.art/

Kdy: 2. března 2024
Kyanotypie I. 10.00 - cca 14.00 hod.
Kyanotypie II. 14.30 - cca 19.00 hod.

Cena kurzu:
Kyanotypie I. - 1900 Kč
Kyanotypie II. 1900 Kč
Kyanotypie I. + Kyanotypie II. - 3400 Kč

Veškerý materiál je v ceně kurzu.
Minimum účastníků pro zahájení kurzu: 5
Rezervace bude platná po zaplacení kurzu. Při zrušení rezervace méně než 5 dní před konáním kurzu, si účtujeme storno poplatek 50 % částky kurzu.

bottom of page